Субота, 2021-06-19, 5:27 PM
Енергодарський навчально-виховний комплекс №1 Енергодарської міської ради
Головна | Історична довідка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Гаряча лінія
Телефони довіри

Я маю право
НУШ
Вчимо українську
Мова об'єднує

Спілкуйся серцем. Спілкуйся українською

Говоримо українською

Календар свят
Календарні свята та події. Спілкуємося українською
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

У 1969 році почалося зведення Запорізької теплової електростанції та будівництво містечка будівельників та енергетиків. Першочерговим об’єктом для міста стала школа, фундамент якої було закладено вже в 1971 році.

Шкільне приміщення на 1496 учнів було зведено за рекордно короткий строк – лише за п’ять з половиною місяців. Вже першого вересня 1971 року школярі заповнили просторі та світлі класи. І розпочалися шкільні будні…

Стіни – то далеко не все. Історію творять люди. І вони творили, вдихаючи у нове приміщення енергію праці, великої любові до справи. Говорячи про історію і сьогодення школи, варто добрим словом згадати тих, хто керував нею, дбав про її колектив, хто організовував навчально-виховний процес, турбувався про побут, хто вибудовував перспективи закладу і вів до успіху.

Вілюнов Іван Тихонович – засновник та перший директор школи.

Щербина Анатолій Григорович – очолював школу на протязі 17 років, був зачинателем всіх нововведень.

Скиба Тетяна Олексіївна – продовжувач справ попередників, керівник закладу впродовж 2 років.

Плахотна Тетяна Олексіївна – талановитий керівник нової «генерації», директор школи на протязі 12 років.

Крамаренко Тетяна Володимирівна - зберігаючи здобуте попередниками навчальний заклад очолювала протягом 18 років.

З вересня 2020 року заклад очолює Стьопіна Ірина Анатоліївна – молодий та перспективний директор в активній творчій діяльності.

Зберігає вдячна пам'ять імена тих, хто вклав частку своєї праці у загальну справу, хто самовіддано творив добру славу ЕНВК №1. Це вчителі-ветерани, які не поривають зв’язків зі школою, дають слушні поради, діляться досвідом.

 

Історією нашої школи цікавляться сьогоднішні учні, тому темою своєї науково-дослідницької роботи в Енергодарській малій академії наук Агеєва Лідія (учениця 11-А класу) вибрала саме дослідження створення школи та формування традицій і професійного становлення колективу Енергодарського навчально-виховного комплексу №1.

Короткий виклад науково-дослідницької роботи

«ВОНИ БУЛИ ПЕРШИМИ »

Школа! У формуванні і становленні молодої людини вона відіграє надзвичайно велику роль. Одинадцять років вчителі допомагають учням повірити в свої здібності і реалізувати свої можливості. Наші випускники, а на сьогоднішній день серед них 160 золотих і срібних медалістів, успішно працюють на підприємствах і установах міста, України та за кордоном. А хто допомагає вчителям? Як відбувається формування вчительського колективу? Енергодарський навчально-виховний комплекс №1 готується відзначити свій 45-ти річний ювілей і тому сьогодні  актуально, як цей навчальний заклад започаткував систему освіти м. Енергодар і став прикладом для інших. 

Історію створення нашого навчально-виховного комплексу не можна починати з 20 березня 1971 , коли було видобуто перший кубометр піску з котловану під майбутню школу. Ця історія почалася у 1968 році, коли до Іванівських кучугур приїхала комісія по вибору місця будівництва ДРЕС. Тоді тільки завзяті романтики могли уявити місто серед цих диких і голих пісків.

 Начальником будівництва ДРЕС було призначено Рема Генріховича Хеноха, який, будуючи найбільшу в Європі ДРЕС, хотів побудувати прекрасне місто майбутнього з усіма умовами для роботи, розвитку і відпочинку. Він вважав, що для здійснення великої мрії необхідно три умови: ідея, єдність мети та тверді «умови гри». Так почалась історія першої школи.

Іван Тихонович Вілюнов був призначений директором у свої 34 роки, 1 липня 1971 року, а до цього моменту працював як при комунізмі – без заробітної плати. 

Якщо перед начальником будівництва стояла задача якісно і швидко побудувати приміщення школи, то директор мав укомплектувати і оснастити її, перетворити у справжній учбовий заклад. З січня 1971 Іван Тихонович почав завозити меблі і обладнання до всіх шкіл району на зберігання. 20 березня розпочалося будівництво школи. Було проведено планування майданчика, вирито котлован, споруджено фундамент і… всі роботи благополучно припинилися. Усю техніку і будівельників перекинули на інший об’єкт. Мало хто вірив, що школа буде побудована: Григорій Іванович Косяк, завідуючий обласним відділом освіти, приїхав на мертвий будівельний майданчик і в серцях махнув рукою і сказав: «Не буде школи!»

Зовсім іншої думки був Рем Германович Хенох, адже тримати слово для начальника будівництва було принципово. Він казав: «Директор! (тільки так він називав Івана Вілюнова) Я тобі сказав: школа у вересні буде» Які ще є запитання?» І, дійсно, через кілька днів на майданчику закипіла робота. За п’ять з половиною місяців була побудована велика сучасна школа на 1495 учнів. Це стало можливим завдяки завзяттю і самовідданості будівельників, які були батьками майбутніх учнів.

Знаєте, дуже незвично сприймати власних вчителів, яких ми звикли бачити вже дорослими людьми, які вже відбулися у житті, ще зовсім дітьми. Для них перша вчителька була подобою матері. В ЕНВК №1, працюють вчителі, які в  дитинстві навчалися у стінах нашої школи.

Формування вчительського колективу почалося задовго до відкриття школи. Одним з перших вчителів став Помазан Віктор Харлампійович. Ставши заступником директора, він перший час працював так само на громадських засадах і виконував усю фізичну роботу. Саме він приймав перших учнів.

У вересні 1971 року вчительський колектив складався з 35 осіб. Відбір до школи був жорсткий. Щербина Людмила Казимирівна згадує: «Колектив підібрався доброзичливий. Багато було людей читаючих, знаючих, інтелігентних, готових прийти на допомогу у будь-який момент».

Багато вчителів прийшли до школи спочатку на посаду вихователя групи продовженого дня, а потім переходили працювати за спеціальністю. У Єлизавети Степанівни Черепанової все склалося значно складніше. Спочатку вона була прийнята у якості прибиральниці, але вже у перший день навчання мала власні години. Такі факти свідчать про те, як швидко збільшувалася чисельність учнів.

З першого дня роботи школа була під пильним контролем з боку районного та обласного відділів народної освіти. Учні не мали можливості роз’їхатись по домівкам по закінченню уроків і використовували вільний час досить раціонально. Вони займались самоосвітою, спортом. Трохи пізніше енергодарці показали гарні результати на олімпіадах. Всі делегації з усього Радянського Союзу і з інших країн приводили до першої школи. На її базі відбувалися семінари для вчителів області. Володимир Степанович Запара, показавши свою майстерність на Всесоюзному семінарі директорів, став першим старшим вчителем, а потім і вчителем-методистом.

Подляховська Людмила Дмитрівна була делегатом Всесоюзного з’їзду вчителів.

ЕНВК №1, завдяки сформованому кваліфікованому і завзятому колективу, перетворився на «кузню» кадрів для усього нашого міста. З колективу нашої школи вийшли заступники директорів, директори, керівники управління освіти.  Це стосується не тільки навчальних закладів, а й таких велетнів енергетики, як Запорізька атомна електростанція  та Запорізька ДРЕС. Наші вчителі і випускники є депутатами міської ради, балотуються до Верховної ради...

Нашій школі вже 45років, але ЕНВК №1 впевнено крокує у майбутнє.

Вхід на сайт
Вас вітає НВК №1

Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Пошук по сайту
Корисні посилання

Наші друзі
 • Урядовий сайт для юних громадян
 • Методичний портал
 • НУШ
 • Учительський Журнал on-line
 • ЕНМЦ
 • ЗОШ №2
 • ЕБГ "ГАРМОНІЯ"
 • ЕЗОШ №4
 • ЕНВК №5
 • ЗНЗ ДНЗ №6
 • ЕЗОШ №7
 • ДНЗ ЗНЗ №9
 • ЕБЛ
 • ЕНВК «ЗНЗ-МНВК»
 • ЦДЮТ
 • Візитка на порталі ЗапоВікі